S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Reakce Ministerstva zdravotnictví na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu

Vytvořeno: 23. 4. 2021 Poslední aktualizace: 23. 4. 2021

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu týkající se zrušení mimořádného opatření o omezení obchodu a služeb. Za hlavní důvody soud označil skutečnost, že mimořádné opatření nebylo předem schváleno Vládou ČR. Ministerstvo zdravotnictví je však přesvědčeno, že soud nevzal v potaz potřebu urychleně reagovat na výskyt nebezpečné brazilské varianty covid-19, čemuž mělo pomoci právě nové mimořádné opatření. Po vydání mimořádného opatření požádalo Ministerstvo zdravotnictví ihned o schválení vládou.

Mimo to také soud dospěl k názoru, že omezení hromadných akcí na dvě osoby není problematické a je pouze nutné změnit jeho výklad.

Nejvyšší správní soud zrušil dosavadní opatření k půlnoci z neděle 25. dubna na pondělí 26. dubna. Vláda proto k dnešnímu dni dala souhlas s návrhem mimořádného opatření, kterým Ministerstvo zdravotnictví ještě dnes vydá dosavadní pravidla se zohledněním závěrů soudu.


Odbor komunikace s veřejností
Jana Schillerová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?