S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Reakce ministerstva zdravotnictví na dnešní článek v LN

Vytvořeno: 12. 4. 2013 Poslední aktualizace: 12. 4. 2013

Ministerstvo zdravotnictví uvádí na pravou míru smyšlené informace, které se objevily na titulní straně dnešních Lidových novin (článek: „Heger: Nepiješ, Nekouříš. Nemusíš platit“). 

MZ neplánuje (a nikdy neplánovalo) zrušení regulačních poplatků pro diabetiky, ani pro jinou skupinu chronicky nemocných obyvatel. Tito pojištěnci jsou chráněni ročními limity vybíraných poplatků. Jedinou plánovanou změnou v oblasti regulačních poplatků je jejich zrušení u pobytu dětí v nemocnicích. V tomto duchu MZ autorku textu písemně informovalo. Jakou konstrukcí dospěla k závěru, že by se rušily i jiné typy poplatků, není MZ zřejmé.
 
 
Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz
 

Jste spokojeni s obsahem této stránky?