S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Rada poskytovatelů zdravotní péče je proti navyšování tabulkových platů ve zdravotnictví

Vytvořeno: 8. 9. 2021 Poslední aktualizace: 8. 9. 2021

Rada poskytovatelů zdravotní péče, která je externím odborným poradním sborem ministra zdravotnictví, a jejímž účelem je efektivní naplňování zdravotní politiky ministerstva zdravotnictví v oblasti poskytování zdravotní péče, se na svém posledním jednání v úterý 7. září usnesla na těchto třech bodech:

  • Rada poskytovatelů důrazně vyzývá všechny zainteresované, aby nepřipustili navyšování tabulkových platů ve zdravotnických zařízeních. Růst mezd ve zdravotnictví byl v posledních letech bezprecedentní. Navýšení tabulkových platů by mohlo výrazně destabilizovat systém českého zdravotnictví a ohrozit finanční stabilitu zdravotnických zařízení. Případné disponibilní finanční prostředky doporučujeme použít na léčbu pacientů.
  • Rada poskytovatelů opakovaně doporučuje přestat hradit testy na covid-19 z nemedicínské indikace.
  • Rada poskytovatelů opakovaně doporučuje očkovat zaměstnance pracující ve zdravotnických zařízeních.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?