S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Proběhlo první jednání Ústředního krizového štábu

Vytvořeno: 17. 3. 2020 Poslední aktualizace: 17. 3. 2020

V pondělí 16. března 2020 proběhlo první zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ), svolaného v souvislosti s potřebou řešení současného stavu nouze, z důvodu zamezení dalšího šíření nákazy koronaviru COVID – 19.

Štábu předsedá Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči. Zasedání ÚKŠ se zúčastnili zástupci ústředních orgánů státní správy, složek IZS a Armády ČR. Na tomto úvodním zasedání byla předsedou štábu zrekapitulována aktuální situace a dosavadní opatření přijatá v ČR v boji proti COVID – 19. Vznikla zúžená odborná pracovní skupina, jejímž cílem je kontinuální příprava odborných podkladů pro zasedání ÚKŠ. V rámci rezortů byly jednotlivým členům štábu uloženy úkoly ke splnění. Jedná se například o definování počtu a konkretizaci míst nezbytné infrastruktury v rámci oblastí energetiky, obchodu a dopravy, jejichž provoz je nezbytně nutné zajistit a ochránit. Ministerstva vnitra a zdravotnictví mají za úkol připravit společně distribuci ochranných roušek a respirátorů, které jsou pro další zamezení šíření nového koronaviru zcela klíčové. Členové štábu mají v této souvislosti také do příštího zasedání za úkol navrhnout centralizaci logistiky a distribuce ochranných pomůcek, případně dalších komodit potřebných pro zvládání současné situace. Členové štabu budou v pravidelném kontaktu prostřednictvím elektronické komunikace a zasedání celého Ústředního krizového štábu se bude konat nejpozději v pátek 20. března 2020.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?