S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Pověřený ředitel Josef Šimurda představil dozorčí radě plán na stabilizaci Janských Lázní

Vytvořeno: 26. 6. 2013 Poslední aktualizace: 26. 6. 2013

Dozorčí rada Janských Lázní byla dne 26. 6. 2013 seznámena s plánem na stabilizaci ekonomické situace a ozdravení tohoto státního podniku. Ředitel pověřený řízením Janských Lázní Josef Šimurda ve svém konceptu počítá se zachováním lázeňského domu Vesna. „Lázeňský dům Vesna má renomé, dobré jméno mezi pacienty a tradici, na které je dle mého názoru třeba stavět,“ říká Josef Šimurda.

Nová koncepce počítá s rozšířením poskytované péče v tomto objektu i pro dospělé pacienty. „Dětských pacientů objektivně ubývá, je třeba tento fakt přijmout a přizpůsobit se mu, stejně jako to již řada dalších dětských zařízení udělala. Vesna bude poskytovat lázeňskou péči jak dětem, tak i dospělým,“ říká Josef Šimurda. Tento krok si podle něho vyžádá drobné stavební úpravy, které mj. zajistí, aby byla zdravotní péče i služby (jako ubytování a stravování) poskytována pro obě kategorie pacientů odděleně. Tyto úpravy budou prováděny v následujících zhruba 12 měsících. Dospělým pacientům by pak měla sloužit dvě samostatná patra Vesny, pro dětské pacienty bude i tak dostatek prostoru zajištěn (prostor pro ně určený plnohodnotně pokryje požadavky na léčbu).
 
Z dnes necelých 800 lůžek v celém komplexu Janských Lázní jich více než polovina (cca 460) bude i nadále sloužit léčebným účelům, ať už lázeňským či rehabilitačním. Zbývajících zhruba 300 míst by mělo být otevřeno široké veřejnosti: pro letní i zimní turistiku, kongresovou turistiku, wellness apod. „V tom vidím velký potenciál Janských Lázní, který zatím zůstával nevyužit. Věřím, že se to podaří změnit, i když je zřejmé, že se jedná o běh na dlouhou trať. Budeme se muset zamyslet, jak zapracovat na marketingových aktivitách, které by o atraktivitě místního prostředí a možnostech, které lázeňský komplex návštěvníkům nabídne, daly vědět širší veřejnosti,“ doplňuje ředitel Šimurda. Ministerstvo zdravotnictví je o jeho plánovaných krocích rámcově informováno: „Vím, že ke stabilizaci situace v Janských Lázních nevede jednoduchá cesta, nicméně směr, který naznačil pan ředitel Šimurda, mi připadá jako rozumný a určitě dává lázním velké šance na pokračování v jejich činnosti,“ vysvětluje Petr Salák, vrchní ředitel pro ekonomiku ministerstva zdravotnictví a zároveň člen dozorčí rady státního podniku.
 
Do čela dozorčí rady byla dnes zvolena Hana Krausová, zástupkyně zaměstnanců Janských Lázní.
 
 
Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?