S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o lidských tkáních a buňkách

Vytvořeno: 5. 4. 2017 Poslední aktualizace: 5. 4. 2017

Poslanci včera v podvečer schválili novelu zákona o lidských tkáních a buňkách, která například sjednotí pravidla pro ověřování jakosti dovážených tkání a buněk včetně usnadnění jejich sledovatelnosti od dárce k příjemci a naopak. „Je to další ze zákonných úprav takzvaných technických norem, jejichž schválení je důležité pro soulad našich a evropských předpisů,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Novela, která mění zákon č. 296/2008 Sb., o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka, je transpozicí směrnic Komise EU. Řeší zejména technické požadavky na kódování lidských tkání a buněk a sjednocení pravidel a postupů pro ověřování jakostních a bezpečnostních norem pro dovážené tkáně a buňky. Dalším cílem novely je zavedení jednotného evropského kódu, který usnadní sledovatelnost lidských tkání a buněk od dárce k příjemci a naopak. Novelu zákona projednal počátkem minulého měsíce Senát PČR a s drobnými legislativně technickými úpravami vrátil do Poslanecké sněmovny. Nyní poputuje na stůl prezidenta k podpisu.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

 

 

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?