S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o lidských tkáních a buňkách

Vytvořeno: 5. 4. 2017 Poslední aktualizace: 5. 4. 2017

Poslanci včera v podvečer schválili novelu zákona o lidských tkáních a buňkách, která například sjednotí pravidla pro ověřování jakosti dovážených tkání a buněk včetně usnadnění jejich sledovatelnosti od dárce k příjemci a naopak. „Je to další ze zákonných úprav takzvaných technických norem, jejichž schválení je důležité pro soulad našich a evropských předpisů,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Novela, která mění zákon č. 296/2008 Sb., o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka, je transpozicí směrnic Komise EU. Řeší zejména technické požadavky na kódování lidských tkání a buněk a sjednocení pravidel a postupů pro ověřování jakostních a bezpečnostních norem pro dovážené tkáně a buňky. Dalším cílem novely je zavedení jednotného evropského kódu, který usnadní sledovatelnost lidských tkání a buněk od dárce k příjemci a naopak. Novelu zákona projednal počátkem minulého měsíce Senát PČR a s drobnými legislativně technickými úpravami vrátil do Poslanecké sněmovny. Nyní poputuje na stůl prezidenta k podpisu.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

 

 

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?