S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Pokud máme uvažovat o změně odměňování lékárenské péče, musíme znát reálné ceny léků, říká náměstek Filip Vrubel

Vytvořeno: 7. 11. 2018 Poslední aktualizace: 7. 11. 2018

Vláda na svém jednání 10. října schválila návrh novely zákona o léčivech, který přináší legislativní definici systému elektronické preskripce a dlouho očekávaný sdílený lékový záznam pacientů.

V nejnovějším lékárenském podcastu serveru Apatykář náměstek ministra zdravotnictví Filip Vrubel hovoří o zpřesnění a legislativní definice elektronické preskripce, tedy zda budou moci lékárníci opravit některé údaje na elektronickém receptu, proč bude povinné hlásit koncovou cenu léčivých přípravků nebo zda bude lékárníkům hrazen převod listinných receptů do digitální podoby a jakou formou. 

Náměstek Vrubel také přiblížil, kdo bude moci nahlížet do sdíleného lékového záznamu pacientů, komu bude dostupný a za jakých podmínek, jak se bude hlídat, aby údaje z něj nebyly zneužívány či jaké sankce budou hrozit za neoprávněné nakládání s údaji z lékového záznamu.

První, půlhodinový díl podcastu ve formátu mp3 je k dispozici zde

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?