S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Podezření na Ebolu se v ČR nepotvrdilo, systém je na nákazu připraven

Vytvořeno: 10. 10. 2014 Poslední aktualizace: 10. 10. 2014

Ministerstvo zdravotnictví potvrzuje negativní výsledek testů z berlínského Institutu Roberta Kocha, muž hospitalizovaný v Nemocnici na Bulovce Ebolu nemá. Pracovní tým Ústřední epidemiologické komise dnes vyhodnotil postup všech zapojených složek a konstatoval, že veškeré mechanismy jsou funkční.

„Rád bych poděkoval zapojeným zdravotníkům, vše zvládli a nehleděli na čas. Systém ochrany veřejného zdraví zafungoval tak, jak měl. Přesto jsem na pondělí svolal jednání Ústřední epidemiologické komise, chci prověřit reálnost aktivace nemocnice Těchonín, aby byla jistota, že jsme připraveni i na situace s větším počtem pacientů,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?