S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Počet pacientů s koronavirem vzrostl o šest, celkem je nakažených 32 osob

Vytvořeno: 8. 3. 2020 Poslední aktualizace: 8. 3. 2020

 

Česká republika má k nedělnímu večeru 32 pacientů s koronavirem. Během dnešního dne tak došlo k nárůstu pozitivních pacientů o šest. Nové případy jsou z Prahy, Ústeckého a Královehradeckého kraje.

Dva nové případy dnes nahlásila Nemocnice Na Bulovce. Jedná se o manželský pár, který byl lyžovat ve středisku Val Gardena v Itálii se skupinou osob, u kterých se již v minulých dnech onemocnění potvrdilo. Oba jsou v domácí karanténě.

Další tři pozitivní pacienty na koronavirus jsou z Ústeckého kraje. Dvě ženy, které byly se skupinou osob, u kterých se virus již potvrdil, v italském středisku Auronzo di Cadore. Obě jsou bez potíží a izolovány v domácí karanténě. Dalším nakaženým je starší muž, který je s nimi v rodinném vztahu a nebyl v Itálii. Došlo tedy k přenosu v rámci rodiny. Pán nemá obtíže a zatím zůstává v domácí karanténě.

Poslední dnes nahlášený případ je z Fakultní nemocnice Hradec Králové. Muž byl v kontaktu s osobou, která se nakazila v Bostonu. Nyní je v domácí karanténě.

Celkový počet laboratorních vyšetření na koronavirus za dnešní den najdete zítra ráno na našem webu.


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz  

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?