S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Počet nakažených pacientů koronavirem vzrostl na devatenáct

Vytvořeno: 6. 3. 2020 Poslední aktualizace: 6. 3. 2020

V České republice se během dnešního dne potvrdilo sedm nových případů nákazy koronavirem. Celkem je v karanténě devatenáct osob. Osm z nich je hospitalizováno v Nemocnici Na Bulovce, sedm v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a čtyři jsou v domácí karanténě. U všech pacientů má onemocnění mírný průběh.

Posledním potvrzeným případem je žena z Ústeckého kraje, která je zatím v domácí karanténě. Stejně jako sedmnáct dalších pacientů se v minulých dnech vrátila z Itálie. Pouze jedna žena se nakazila v americkém Bostonu. Kromě jednoho přenosu se tak jedná o cestovatelské anamnézy. K jedinému dosavadnímu přenosu došlo v rámci úzké rodiny. Mezi devatenácti nakaženými jsou dvě děti. Nejmladšímu pacientovi je přes jeden rok, nejstaršímu 68 let.

Vzhledem k tomu, že roste počet případů, od příštího týdne zavádíme nový mechanismus. Pokud bude stav pacienta dobrý, nebude mít závažný klinický průběh, tak ho izolujeme v domácí karanténě. Odlehčíme tím kapacitám na infekčních odděleních nemocnic, které jsou určené pro těžší případy,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Aktuální čísla najdete na našich webových stránkách. 


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz  

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?