S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Odmítáme nepravdivou zprávu pražské ZZS

Vytvořeno: 28. 11. 2008 Poslední aktualizace: 28. 11. 2008

Ministerstvo zdravotnictví důrazně protestuje proti obsahu tiskové zprávy, která byla dnes vydána Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy pod názvem: V pražských porodnicích dnes opět vyhlášen stop-stav. Informace o údajném stop-stavu v pražských porodnicích, které spadají pod MZ ČR,  je zcela nepravdivá.


 


V naší zemi sice prožíváme radostný populační boom, což enormně zatěžuje porodnice nejen v Praze, ale i na jiných místech republiky, avšak z hlediska práce záchranné služby se nic zásadního nemění. Ministerstvo zdravotnictví, pod něhož spadají přímo řízené organizace a tedy také velké pražské fakultní nemocnice, má od ředitelů těchto organizací zcela jiné informace než uvádí Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy. Naposledy minulý týden došlo ke konsensuální shodě mezi zástupci fakultních nemocnic a pražské záchranky v postupu při příjímání rodiček přivezených ZZS. Není pravda, že by nemocnice odmítaly tyto rodičky přijímat nebo se o ně nedokázaly postarat.


 


Tiskovou zprávu zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, kterou podle sdělení jejich tiskového oddělení, zadalo vedení v čele s ředitelem a senátorem MUDr. Zdeňkem Schwarzem, vnímá ministerstvo zdravotnictví jako neprofesionální zneužití citlivé problematiky záchranné služby v rámci vnitrostranického střetu před blížícím se kongresem ODS a nikoliv jako snahu řešit komfort a bezpečí budoucích maminek v Praze.


  
Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166


Mgr. Tomáš Cikrt, e-mail: tis@mzcr.cz


           


 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?