S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novým ředitelem Ústavu hematologie a krevní transfúze byl jmenován docent Marek Trněný

Vytvořeno: 12. 5. 2009 Poslední aktualizace: 12. 5. 2009

Ministerstvo zdravotnictví ukončilo výběr nového ředitele Ústavu hematologie a krevní transfúze, kdy byl dnem 11.5. do funkce jmenován doc. MUDr. Marek Trněný, CSc., který dosud působí jako přednosta I. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Uveden do funkce bude dnešním dnem.


Docent Marek Trněný vystřídá na pozici ředitele Ústavu hematologie a krevní transfúze (ÚHKT) prozatímního zastupujícího ředitele ústavu profesora Jana Evangelistu Dyra, který jej řídil od konce roku 2007. Cílem a úkolem nově jmenovaného ředitele je udržet a rozvíjet špičkovou kvalitu poskytované péče, vytvářet vhodné podmínky pro výzkumnou činnost, garantovat rozvoj ústavu a perspektivu pro pacienty i zaměstnance. Ministerstvo zdravotnictví ani nově jmenovaný ředitel neplánují slučování ústavu se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze (VFN) či s jiným zdravotnickým zařízením. Ministerstvo podporuje projekt úzké spolupráce obou samostatných pracovišť.Celá tisková zpráva – viz níže „Přílohy“


Trneny.jpgŘeditel Marek Trněný


Viz níže – „Přílohy“ pod odkazem „fot_red_Trneny“ nejdete snímek ve vysokém rozlišení (v tiskové kvalitě)

Přílohy

Typ souboru: doc
TZ_11_5.doc (145,50 KB)

Jste spokojeni s obsahem této stránky?