S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Na Bulovce byl jmenován MUDr. Petr Zajíc

Vytvořeno: 30. 6. 2011 Poslední aktualizace: 30. 6. 2011

Ministerstvo zdravotnictví ČR ukončilo výběrové řízení na pozici nového ředitele Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze. Jeho vítězem se stal MUDr. Petr Zajíc, MBA, který působil mimo jiné jako náměstek ředitele pro lékařskou péči v Městské nemocnici Ostrava. Do funkce jej ministr zdravotnictví Leoše Heger uvede 1. srpna.

Na pozici ředitele Fakultní nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc vystřídá Kateřinu Toběrnou. Cílem a úkolem nově jmenovaného ředitele bude především udržet a rozvíjet špičkovou kvalitu poskytované péče, vytvářet vhodné podmínky pro vzdělávání, garantovat rozvoj nemocnice a perspektivu pro její pacienty i zaměstnance.
MUDr. Petr Zajíc, MBA, vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a je absolventem postgraduálního manažerského studia na John Moores University v Liverpoolu. Pracoval na kožním oddělení Městské nemocnice v Ostravě a poté ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Rovněž vykonával funkci náměstka ředitele pro lékařskou péči v Městské nemocnici v Ostravě. Pravidelně přednáší na odborných lékařských konferencích, je soudním znalcem a místopředsedou Sdružení ambulantních dermatologů ČR. Zároveň zastává pozici místopředsedy Zdravotní komise Statutárního města Ostrava.
 
MUDr. Petr Zajíc
 
 
 
 
Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz
 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?