S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novým náměstkem ministra zdravotnictví se stal Václav Pláteník

Vytvořeno: 20. 2. 2023 Poslední aktualizace: 20. 2. 2023

Novým náměstkem ministra zdravotnictví Vlastimila Válka se stal Václav Pláteník, člen Společnosti sociálního lékařství a řízení péče o zdraví ČLS JEP a analytik a tajemník v odborné komisi KDU-ČSL pro zdravotnictví.

„Pan náměstek Pláteník je velmi výraznou posilou mého týmu. Intenzivně spolupracuje se členy zdravotních výborů obou komor parlamentu a podílel se například na přípravě volebního programu v kapitole zdravotnictví. Zaměřuje se na oblast podpory a ochrany veřejného zdraví, prevenci, podporu práv pacientů a organizaci a dostupnost zdravotní péče. Těším se na naši spolupráci,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Václav Pláteník v minulosti pracoval například ve farmaceutickém průmyslu, na nizozemské ambasádě v Praze nebo v komunikačních agenturách v ČR i zahraničí. V roce 2021 působil jako poradce ministra práce a sociálních věcí. V médiích vyšly jeho komentáře na téma strategické komunikace. Vystudoval marketingovou komunikaci na FSV UK a UNYP a zdravotnické právo na PF UK.

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?