S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novým náměstkem ministra zdravotnictví jmenován MUDr. Ferdinand Polák

Vytvořeno: 5. 4. 2012 Poslední aktualizace: 5. 4. 2012

Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes jmenoval na pozici náměstka sekce zdravotní péče pana MUDr. Ferdinanda Poláka. Doktor Polák je členem ODS, působí jako lékař na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1.LF UK Všeobecné fakultní nemocnice. Zabývá se také pedagogickou výukovou činností na I. Lékařské fakultě UK.
Ke svému jmenování uvedl:
„Za svůj hlavní úkol považuji pokračování v reformních krocích, vyplývajících z koaliční smlouvy a programového prohlášení vlády Petra Nečase. To je ta správná cesta pro dlouhodobou stabilitu českého zdravotnictví. Je samozřejmé, že i nadále budeme reformní kroky konzultovat s odbornou veřejností i opozicí.“
„Hlavním úkolem pana náměstka Poláka“
, říká ministr Leoš Heger, „bude příprava a realizace norem v sekci zdravotní péče např. zákona o dlouhodobé péči a novela transplantačního zákona“.

MUDr. Ferdinand Polák absolvoval 3. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, obor všeobecného lékařství, je ženatý, má 4 děti a mezi jeho zájmy patří lyžování, cyklistika a cestování. 

 
 
 
Pro více informací kontaktujte:  
Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166,
Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz
 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?