S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novinky ve zdravotním systému v roce 2012

Vytvořeno: 5. 3. 2012 Poslední aktualizace: 5. 3. 2012

V tomto týdnu můžete najít ve vybraných médiích informační brožuru pro občany, která vysvětluje změny v českém zdravotnictví.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger oceňuje spolupráci s Úřadem vlády ČR : „Jsem velmi rád, že nám Úřad vlády ČR pomáhá informovat veřejnost o reformních krocích. Věřím, že občané ocení jasnou formu celé brožury, která přibližuje velmi důležité změny v našem zdravotnictví.“ Brožura se na šestnácti stranách zabývá významnými tématy, jako jsou například posílení práv pacientů, změny ve financování zdravotnictví či radí, kdy a jak si stěžovat. Na přípravě celé brožury se Ministerstvo zdravotnictví ČR podílelo jako odborný garant textu.
Tiskový mluvčí Vlastimil Sršeň dodává: „Cílem materiálu není politická reklama, proto v něm nenajdete odkazy či fotografie politických představitelů. Smyslem je usnadnit občanům pohyb ve změnách zdravotního systému jednoduchou a přehlednou formou.“
 
 
 
 
 
 
Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy

Typ souboru: doc
TZ_brozura.doc (143,00 KB)

Jste spokojeni s obsahem této stránky?