S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a Ministerstvo zdravotnictví vydaly doporučení ke snížení kybernetických hrozeb pro zdravotnická zařízení

Vytvořeno: 25. 2. 2022 Poslední aktualizace: 2. 3. 2022

NÚKIB ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví připravil doporučení ke snížení kybernetických hrozeb spojených s invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Toto doporučení se vztahuje ke dvěma typům kybernetických útoků, které lze vzhledem k současné situaci důvodně očekávat.

Jedná se o útoky typu Distributed Denial of service (DDoS), tedy odepření služby jejím zahlcením požadavky a Ransomwarový útok, tedy znepřístupnění dat jejich zašifrováním. V doporučení jsou popsány preventivní kroky, tedy jak se vyhnout incidentům způsobeným útoky a reaktivní kroky, tedy jak se zachovat, pokud útok probíhá.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?