S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek odvolal ředitele Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví Romana Škulce

Vytvořeno: 7. 4. 2022 Poslední aktualizace: 8. 4. 2022

Řízením institutu byla do doby jmenování nového ředitele na základě výběrového řízení, které bude vyhlášeno, pověřena MUDr. Irena Maříková, působící v Ústavu nukleární medicíny 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice.

Hlavním úkolem Ireny Maříkové bude především spolupráce IPVZ s Ministerstvem zdravotnictví na zásadním zlepšení fungování procesu specializačního vzdělávání, uznávání kvalifikací v oblasti lékařských povolání a komplexní zpřehlednění systému postgraduálního vzdělávání lékařů a farmaceutů v České republice.

„Mojí představou je, že nový ředitel se bude otázce postgraduálního vzdělávání lékařů a farmaceutů ze své pozice věnovat skutečně s maximálním nasazením a plným odborným zaměřením. Před IPVZ stojí v současné situaci mnoho úkolů a já si uvědomuji jeho naprosto zásadní úlohu především v procesním zajištění funkčního postgraduálního vzdělávání lékařů v České republice,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?