Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navštívil Vysočinu

Vytvořeno: 3. 7. 2023 Poslední aktualizace: 3. 7. 2023

Ministr zdravotnictví dnes v rámci pracovní cesty na Vysočinu navštívil Nemocnici Třebíč a Nemocnici Pelhřimov, kde se setkal s vedením nemocnic a kraje i zdravotnickým personálem. Na návštěvě ho doprovázela mj. poslankyně a členka zdravotnického výboru Sněmovny Martina Ochodnická.

V třebíčské nemocnici se ministr setkal jak s vedením, kde probíhala diskuze o pomoci Ministerstva zdravotnictví nad výzvami, kterým nemocnice čelí, tak s personálem a pacienty. V pelhřimovské nemocnici pak diskutoval se zástupci vedení nemocnice, hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem a náměstkem pro zdravotnictví Kraje Vysočina Vladimírem Novotným. Společně se zúčastnili také prohlídky nového Pavilonu péče o rodinu, které bude díky modernímu zařízení poskytovat komplexní péči budoucím maminkám, dětem a dorostu.

“Díky tomu, že pravidelně navštěvuji nemocnice po celé České republice, mám možnost vidět naše zdravotnictví jinak než od stolu a zpětná vazba přímo z nemocnic je pro mě velmi důležitá. Mohu lépe reagovat na jejich potřeby i hledat prostor pro zlepšení. Dnes navštívené nemocnice ukázaly jasnou vizi rozvoje, v jejímž středu je pacient. Ocenil jsem i velmi efektivní nakládání s prostředky z evropských fondů, vynaložených na zkvalitnění péče. Celkově z mé strany panovala velká spokojenost s fungováním obou nemocnic” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?