S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Ministr zdravotnictví poslal mimořádnou vyšetřovací komisi do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech

Vytvořeno: 26. 5. 2015 Poslední aktualizace: 26. 5. 2015

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dnes neprodleně po zjištění, že otřesný případ vraždy v Horní Bříze souvisí s pacientem, který byl propuštěn z Psychiatrické nemocnice v Dobřanech, telefonicky kontaktoval vedení této přímo řízené organizace. Následně se rozhodl na místo okamžitě vyslat mimořádnou vyšetřovací komisi. Ta má za úkol zjistit podrobnosti k případu a podat ministrovi zdravotnictví ucelenou informaci.

Tříčlennou vyšetřovací komisi vede náměstek pro ekonomiku a přímo řízené organizace David Kotris, členem komise je i MUDr. Martin Hollý, předseda Psychiatrické společnosti ČLS JEP. O výsledcích práce komise a dalším postupu budeme veřejnost informovat.

Primář Psychiatrické léčebny v Dobřanech MUDr. Václav Fait je mimořádnou událostí zdrcen, vyvodil osobní zodpovědnost a k 26. 5. 2015 požádal o ukončení pracovního poměru v PN v Dobřanech.

 

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?