S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví Martin Holcát jmenoval ředitelem Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Josefa Čekala

Vytvořeno: 1. 10. 2013 Poslední aktualizace: 1. 10. 2013

Ministr zdravotnictví Martin Holcát dnes jmenoval do vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Josefa Čekala. Ten nahradí ve funkci dosavadního ředitele Romana Krause, který na svoji funkci k 30. 9. 2013 rezignoval. Roman Kraus i nadále zůstává ve funkci ředitele Fakultní nemocnice Brno.

 

„Tento krok jsem zvolil zejména s ohledem na potřebu rychlého řešení současné ekonomické situace ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Josef Čekal má zkušenosti z oblasti řízení velké nemocnice i zdravotní pojišťovny. Věřím proto, že se mu podaří najít cestu ke konsolidaci současného stavu FN u sv. Anny,“ říká ministr zdravotnictví Martin Holcát. Řádné výběrové řízení na ředitele nemocnice u sv. Anny by mělo být vypsáno v průběhu prvního kvartálu příštího roku, podle slov Martina Holcáta by měl být výběr proveden už ve shodě s ministrem zdravotnictví, který vzejde z nadcházejících voleb. Sám Josef Čekal ke svému dnešnímu jmenování říká: „Jsem připraven se s problémy Fakultní nemocnice u sv. Anny co nejrychleji seznámit a spolu se širším vedením nemocnice na jejich řešení co nejrychleji začít pracovat. Mým cílem je předat nemocnici novému vedení, resp. nově jmenovanému řediteli, v lepší hospodářské kondici.“

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?