S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví během pandemie nezapomíná ani na jiné pracovní povinnosti. Navštívil mimo jiné i Ústav hematologie a krevní transfúze

Vytvořeno: 21. 12. 2020 Poslední aktualizace: 21. 12. 2020

Ve středu 16. prosince 2020 navštívil ministr zdravotnictví Jan Blatný Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze (ÚHKT). Přivítal ho ředitel ÚHKT Petr Cetkovský. Kromě prohlídky prostor se ministr zdravotnictví seznámil také s plánem připravované výstavby ÚHKT a zapojil se i do rozsáhlé diskuse se zaměstnanci ohledně imunoterapie.

Během návštěvy se ministr zdravotnictví Jan Blatný zúčastnil i debaty s managementem ÚHKT, při níž byl seznámen se všemi oblastmi činnosti Ústavu. Primárně však s několik let pečlivě připravovaným plánem rozvoje Vize 2030. Ten se týká výstavby, její aktuální realizace i celkového komplexního směřování Ústavu v nejbližších letech. Součástí návštěvy byla také krátká prohlídka vysoce specializovaných prostor a nahlédnutí do jejich technického zázemí.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný přislíbil nadále řešit možnosti finanční podpory ÚHKT. Stát v tomto směru totiž vypsal několik výzev. Těch se ÚHKT aktivně účastní (například IROP), aby primárně mohl realizovat své už naprojektované prostory. A to výstavbu Pavilonu progresivní medicíny, Pavilonu klinické a experimentální transfuziologie nebo třeba Pavilonu elitního výzkumu, vývoje a inovací.

Hlavním cílem návštěvy ministra zdravotnictví v ÚHKT byla snaha udělat vše proto, aby nemocnice i nadále poskytovala efektivně dostupnou zdravotní péči, která se stále rozšiřuje.

ÚHKT vznikl v roce 1952 a je největším hematologickým centrem v České republice. Věnuje se vrozeným, nádorovým a velmi vzácným onemocněním, kterými trpí nanejvýš desítky lidí u nás. Za rok provede asi 26 tisíc ošetření.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Barbora Peterová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?