S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr Vlastimil Válek jednal s evropskou komisařkou Stellou Kyriakides

Vytvořeno: 24. 3. 2022 Poslední aktualizace: 25. 3. 2022

Při příležitosti návštěvy členky Evropské komise odpovědné za zdraví a bezpečnost potravin, paní Stelly Kyriakides, proběhla diskuze k nejpalčivějším tématům současné doby, především pak o pomoci ukrajinským uprchlíkům, postupu České republiky v rámci zahrnutí Ukrajinců do českého systému zdravotního pojištění, a dále také o přístupu k očkování proti infekčním chorobám.

„S paní komisařkou jsme se jasně shodli v postupu očkování ukrajinských občanů na našem území a dále také kladně kvituji přístup Evropské unie pro unifikované řešení v otázce zaměstnávání ukrajinských lékařů a nelékařského personálu. Rád bych v nejbližších dnech předložil systém na zjednodušení tohoto procesu a samozřejmě se držel jednotného postupu v rámci EU,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

 

Dalším tématem byla covidová situace v České republice, která je stále aktuální a kterou nemůžeme opomenout. „Covid tu je stále s námi, je třeba
být v této situaci obezřetní, monitorovat současný stav a případně okamžitě reagovat,“
dodal ministr Válek.

Český ministr zdravotnictví probral s eurokomisařkou Kyriakides také blížící se české předsednictví v Radě EU a zdravotní témata, kterým se bude naše předsednictví věnovat. Patří mezi ně problematika vzácných onemocnění, očkování a duševního zdraví.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?