S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr Němeček: Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým po tragické železniční nehodě

Vytvořeno: 22. 7. 2015 Poslední aktualizace: 22. 7. 2015

 

Vyjadřuji upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké. Ve chvíli, kdy stojíte na místě železniční havárie, kde vyhasly lidské životy, jsou jakákoli další slova prázdná a zbytečná,“ reagoval na tragickou nehodu u Studénky ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

V průběhu dne pak pojede ministr Němeček do ostravské fakultní nemocnice navštívit nejen ukrajinské pacienty programu MEDEVAC, jak měl původně v odpoledním plánu, ale samozřejmě se bude zajímat o pacienty, které nemocnice po neštěstí přijala.

„Můj hluboký obdiv a dík patří zasahujícím zdravotníkům, hasičům i policistům. Tři těžce zranění lidé jsou už v tuto chvíli na operačním sále ve Fakultní nemocnici Ostrava. Vím, že nejen oni dostanou tu nejlepší zdravotní péči,“ dodal ministr Němeček.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?