S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr Němeček reprezentuje ČR na Světovém zdravotnickém shromáždění

Vytvořeno: 19. 5. 2014 Poslední aktualizace: 19. 5. 2014

Ve dnech 19. – 20. května 2014 se delegace České republiky vedená ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem zúčastní v Ženevě 67. zasedání Světového zdravotnického shromáždění.

Kromě plenárního jednání, na němž budou představitelé více než 190 zemí jednat mimo jiné o vlivu klimatu na zdraví, antimikrobiální rezistenci nebo o sociálních determinantech zdraví, se ministr setká s šéfy zdravotnictví Jordánska, Bahrajnu, Saúdské Arábie a Číny. Ve všech čtyřech zemích je české zdravotnictví velmi aktivní a s místními zdravotníky spolupracuje na zkvalitňování zdravotní péče a na rozvoji veřejného zdraví. Daří se také vyvážet výrobky českých firem. V případě arabských zemí je pak Česká republika cílovou destinací pro mnoho studentů medicíny i pacientů cestujících do českých lázní. Z toho důvodu s nimi bude ministr Němeček jednat o dalším posílení vztahů, přičemž s bahrajnským ministrem Sadiqem al Shihabim podepíše memorandum o spolupráci. S náměstkem čínské ministryně zdravotnictví pak bude jednat o podpoře tradiční čínské medicíny a akupunktury v ČR, například o plánované klinice tradiční medicíny budované při FN Hradec Králové. Pan ministr se během Světového zdravotnického shromáždění poprvé setká s regionální ředitelkou Evropské úřadovny WHO paní Zsuzsannou Jakab, kterou bude informovat o implementaci programu Zdraví 2020 v ČR.

Během konání Světového zdravotnického shromáždění bude také České kardiologické společnosti, zastoupené prof. Jaromírem Hradcem, uděleno prestižní ocenění „Dr Lee Jong-wook Memorial Prize for Public Health”, které je doprovázeno odměnou 50 000 USD. Česká kardiologická společnost ocenění obdržela za úspěchy ve zlepšování standardů v prevenci, diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění.

Světové zdravotnické shromáždění je nejvyšším orgánem Světové zdravotnické organizace. Schází se jednou ročně v květnu v Ženevě a projednává zdravotnická témata globálního významu. Generální ředitelkou Světové zdravotnické organizace je od roku 2007 Margaret Chan z Číny.

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?