S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr Němeček podepsal memorandum o lázeňství

Vytvořeno: 18. 7. 2014 Poslední aktualizace: 18. 7. 2014

Dnes (18. 7. 2014) bylo podepsáno Memorandum Ministerstva zdravotnictví ČR, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Svazu zdravotních pojišťoven ČR a Svazu léčebných lázní ČR. Memorandum deklaruje vzájemnou aktivní spolupráci při podpoře českého lázeňství. 

„Jsem rád, že jsme se shodli na tom, že tradici českého lázeňství musíme u nás udržet a podporovat jeho další rozvoj,“ říká ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a dodává: „Úspěšná lázeňská rehabilitace znamená dřívější návrat do plnohodnotného života, u chronických případů pak zlepšení stavu či zmírnění následků. Zapomínat nesmíme ani na aktivity lázní v rámci prevence nemocí.“

Memorandum dále připomíná, že péče s využitím přírodních léčivých zdrojů je v mnoha případech efektivní a nezbytnou součástí léčebného procesu. Všechny zúčastněné strany se zavázaly, že zajistí, aby lázeňská léčebně rehabilitační péče byla poskytována včas a kvalitně.

 

Plný text memoranda včetně podpisů zúčastněných stran uvádíme v příloze.

 

 

 

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166

Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?