S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr Němeček i Koalice soukromých lékařů se shodují: Péče o pacienty ohrožena není

Vytvořeno: 12. 4. 2016 Poslední aktualizace: 12. 4. 2016

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se dnes (12. 4.) sešel se zástupci Koalice soukromých lékařů ve složení MUDr. Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory, MUDr. Zorjan Jojko, předseda Sdružení ambulantních specialistů ČR, MUDr. Václav Šmatlák, předseda Sdružení praktických lékařů ČR, MUDr. Milan Kudyn, člen výboru Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR a MUDr. Vladimír Dvořák, předseda Sdružení soukromých gynekologů ČR.

 

 

„Velmi si vážím zpětné vazby ze strany ambulantního sektoru. Se zástupci Koalice soukromých lékařů jsme se shodli na tom, že péče o pacienty v naší zemi díky skvělé práci lékařů v ambulantním i nemocničním sektoru není ohrožena, naopak je zajištěna na velmi dobré úrovni. Zároveň jsme si ale vědomi problémů českého zdravotnictví a potřebnosti dalších kroků k posílení finančních prostředků plynoucích do všech jeho sektorů,“ zhodnotil po jednání ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

„Za Koalici soukromých lékařů potvrzuji, že péče o pacienty v ČR opravdu není ohrožena, jak je prezentováno. Nemůžeme ale souhlasit s požadavkem na navýšení finančních prostředků pouze do nemocničního sektoru,“ uvedl zástupce Koalice soukromých lékařů prezident České stomatologické komory Pavel Chrz.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?