S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje zásadní dokument v exekučním řízení s ČR v Rakousku v kauze Diag Human

Vytvořeno: 9. 6. 2011 Poslední aktualizace: 9. 6. 2011

Ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje zásadní  dokument, který  je uložen ve spise u vídeňského soudu. Jedná se o stanovisko prof. Květoslava Růžičky na jehož základě rakouský soud rozhodl v rámci exekuce v neprospěch České republiky (příloha č.1). Prof. Květoslav Růžička se ovšem od tohoto dokumentu distancoval v deníku Právo 4. června 2011 (příloha č.2).

V takovém případě lze velmi vážně spekulovat, že se jedná o podvrh. Pokud by se to prokázalo, mohlo by se velmi pravděpodobně jednat o trestný čin. Uvedené stanovisko vložila do spisu na exekuci majetku ČR v Rakousku společnost Diag Human SE.
Ministerstvo zdravotnictví konstatuje, že i přes toto prohlášení spor pokračuje a nemůže být uzavřen, dokud rozhodčí senát ve věci nerozhodne. Proti předchozímu nálezu totiž český stát podal návrh na přezkum, který se nyní v ČR řeší standardním způsobem. 
 
 
Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy

Typ souboru: pdf
č.1.pdf (474,73 KB)
Typ souboru: doc
č.2.doc (56,50 KB)

Jste spokojeni s obsahem této stránky?