S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví zamítlo návrh na zápis Veřejného neziskového ústavního zdravotního zařízení Středočeského kraje

Vytvořeno: 17. 4. 2009 Poslední aktualizace: 17. 4. 2009

Ministerstvo zdravotnictví ČR zamítlo žádost Středočeského kraje na zápis Veřejného neziskového ústavního zdravotního zařízení (VNÚZZ) Středočeského kraje do rejstříku veřejných neziskových ústavních zdravotnických zařízení. Důvodem je celá řada zásadních procesních a právních pochybení v návrhu i samotné zřizovací listině. Pro ministerstvo je také překvapující zjištění, že návrh zachovává existenci stávajících akciových společností beze změny. Návrh tak neodpovídá požadavkům zákona č. 245/2006 Sb., a to i přesto, že jej podává samotný autor této právní normy MUDr. David Rath.


 


MUDr. David Rath se v rámci žádosti o zápis VNÚZZ pokouší obejít svůj vlastní zákon a nenaplnit tak avízované skutečnosti. Nedošlo například k transformaci jednotlivých nemocnic na neziskové organizace, stejně tak majetek, který kraj dle návrhu hodlá do společnosti vložit není v jeho vlastnictví. Mělo by dojít pouze k formálnímu zřízení holdingu, který bude provozovat jednotlivé stávající akciové společnosti.


 


Celý text tiskové zprávy – viz níže Přílohy: Tiskova_zprava_VNUZZ 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?