S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové ochranné opatření, návrat ze zemí EU+ bude bez omezení

Vytvořeno: 18. 3. 2022 Poslední aktualizace: 18. 3. 2022

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové ochranné opatření, na základě kterého bude nově návrat do České republiky ze zemí EU+ bez omezení. Návraty z mimounijních zemí zůstávají beze změn.

Od pátku 18. 3. tedy jsou návraty ze zemí EU a Andorry, Islandu, Lichtenštejnska, Monaka, Norska, San Marina, Švýcarska a Vatikánu bez omezení. Podmínky pro návrat z mimounijních zemí zůstávají stejné.

Ministerstvo zdravotnictví nově vydalo od 19. 3. také seznam zemí a teritorií s nízkým rizikem výskytu onemocnění covid-19, ze kterých mohou do ČR všechny osoby bez omezení důvodu cesty. V tomto seznamu jsou momentálně zařazené: Indonésie, Jižní Korea, Katar, Kolumbie, Kuvajt, Nový Zéland, Peru, Rwanda, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Macao a Tchaj-wan.

Celé znění opatření najdete zde.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?