S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví se rozsvítí modře

Vytvořeno: 29. 3. 2018 Poslední aktualizace: 29. 3. 2018

Ing. Gabriela Štěpanyová
vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí


U příležitosti Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který se již tradičně koná 2. dubna, se Ministerstvo zdravotnictví připojilo do celorepublikové osvětové kampaně „Česko svítí modře“. V úterý večer se tak v oknech ministerstva rozsvítila modrá světla – modrá je totiž symbolem komunikace, tedy jednou z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Rozsvícením modrého světla chceme pomoci zvýšit povědomí o autismu u široké veřejnosti a vyjádřit podporu lidem s autismem a jejich blízkým. Dáváme tím najevo, že nám nejsou lhostejní,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Kampaň „Česko svítí modře“ bude oficiálně zahájena v pondělí 2. dubna a potrvá do konce dubna. Projekt organizuje platforma Naděje pro Autismus na výraz podpory lidem žijících s autismem s cílem přitáhnout pozornost široké veřejnosti k této problematice. Motto letošního již V. ročníku zní „Navzdory osudu“. Při této příležitosti se pak v průběhu celého měsíce dubna konají napříč republikou nejrůznější kulturní, společenské či sportovní akce.

Druhý duben je Světovým dnem zvýšení povědomí o autismu již od roku 2007, kdy ho OSN vyhlásila poprvé. Jeho hlavním cílem je snaha o zkvalitňování života lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život, a upozornění na chybějící porozumění ze strany široké veřejnosti.

Více informací o kampani „Česko svítí modře naleznete“ zde.

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?