S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví se poprvé otevřelo veřejnosti, na prohlídku přišlo více než 800 návštěvníků

Vytvořeno: 29. 10. 2018 Poslední aktualizace: 29. 10. 2018

 

Historicky první Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví přilákal v sobotu 27. října 2018 přes 800 návštěvníků, kteří absolvovali komentované prohlídky a bohatý doprovodný program. Ačkoliv byla v sobotu při příležitosti 100 let republiky celá řada zajímavých akcí, jsem velmi rád, že si více než osm set návštěvníků našlo ve svém programu čas i na naše ministerstvo. Veřejnost tak měla poprvé v historii možnost podívat se do prostor, kde se psala a stále píše historie našeho zdravotnictví,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se společně se svými náměstky Romanem Prymulou, Radkem Policarem a Evou Gottvaldovou účastnil celého programu a osobně veřejnost provedl svou kanceláří.

 

 

Akce byla součástí oslav 100. výročí vzniku Československa. Program zahrnoval zhruba 90 minutové prohlídky historické budovy ministerstva s výkladem. Návštěvníci měli možnost nahlédnout například kanceláře ministra a jeho náměstků, do původního ministerského bytu, velké zasedací místnosti nebo protiatomového bunkru ze 70. let minulého století. Prohlídky byly proloženy krátkými prezentacemi o agendě ministerstva a jeho přímo řízených organizací. Lidé se tak dozvěděli o činnosti Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Státního zdravotního ústavu a Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Nechyběly ani základní informace o první pomoci, které každé skupince předali mladí zdravotničtí záchranáři formou scénky. Na závěr mohli návštěvníci absolvovat vyšetření zraku, znamének, měření tlaku či hladiny cukru v krvi, a to na stáncích Všeobecné fakultní nemocnice, Nemocnice Na Bulovce a Nemocnice Královské Vinohrady. Mezi nemocnicemi byly také informační stánky pacientských organizací a Národního registru dárců dřeně.  

 

     

 

  

 


Odbor komunikace s veřejností
Kontakt pro média: Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?