S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Ministerstvo zdravotnictví se poprvé otevřelo veřejnosti, na prohlídku přišlo více než 800 návštěvníků

Vytvořeno: 29. 10. 2018 Poslední aktualizace: 29. 10. 2018

 

Historicky první Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví přilákal v sobotu 27. října 2018 přes 800 návštěvníků, kteří absolvovali komentované prohlídky a bohatý doprovodný program. Ačkoliv byla v sobotu při příležitosti 100 let republiky celá řada zajímavých akcí, jsem velmi rád, že si více než osm set návštěvníků našlo ve svém programu čas i na naše ministerstvo. Veřejnost tak měla poprvé v historii možnost podívat se do prostor, kde se psala a stále píše historie našeho zdravotnictví,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který se společně se svými náměstky Romanem Prymulou, Radkem Policarem a Evou Gottvaldovou účastnil celého programu a osobně veřejnost provedl svou kanceláří.

 

 

Akce byla součástí oslav 100. výročí vzniku Československa. Program zahrnoval zhruba 90 minutové prohlídky historické budovy ministerstva s výkladem. Návštěvníci měli možnost nahlédnout například kanceláře ministra a jeho náměstků, do původního ministerského bytu, velké zasedací místnosti nebo protiatomového bunkru ze 70. let minulého století. Prohlídky byly proloženy krátkými prezentacemi o agendě ministerstva a jeho přímo řízených organizací. Lidé se tak dozvěděli o činnosti Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Státního zdravotního ústavu a Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Nechyběly ani základní informace o první pomoci, které každé skupince předali mladí zdravotničtí záchranáři formou scénky. Na závěr mohli návštěvníci absolvovat vyšetření zraku, znamének, měření tlaku či hladiny cukru v krvi, a to na stáncích Všeobecné fakultní nemocnice, Nemocnice Na Bulovce a Nemocnice Královské Vinohrady. Mezi nemocnicemi byly také informační stánky pacientských organizací a Národního registru dárců dřeně.  

 

     

 

  

 


Odbor komunikace s veřejností
Kontakt pro média: Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?