S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví se důrazně ohrazuje proti informacím, které byly dnes 12. 2. 2010 zveřejněny v deníku MF Dnes v článku „Stát chtěl koupit 20 milionů vakcín, Premiér na poslední chvíli zarazil nákup vakcín proti prasečí chřipce“

Vytvořeno: 15. 3. 2010 Poslední aktualizace: 15. 3. 2010

Ministerstvo zdravotnictví se důrazně ohrazuje proti informacím, které byly dnes zveřejněny v deníku MF Dnes v článku „Stát chtěl koupit 20 milionů vakcín, Premiér na poslední chvíli zarazil nákup vakcín proti prasečí chřipce“.


Varianta nákupu až dvaceti milionů vakcín byla jako jedna z možností projednávána předchozí vládou a stejnou vládou byla také zamítnuta. Paní ministryně zdravotnictví žádný obdobný návrh vládě ani osobě pana premiéra Fischera nikdy nepředkládala, a tedy nemohl být touto vládou ani projednáván. Na základě iniciativy ministryně zdravotnictví Dany Juráskové bylo po poptávkovém řízení vládě předloženo pět variant možného vývoje pandemie a návrhů řešení. Ministerstvo zdravotnictví aktivně podporovalo konzervativní návrh nákupu pandemické vakcíny v objemu jeden milion dávek. Tento návrh byl schválen celou vládou, pouze jeden z ministrů se hlasování zdržel.  Ministerstvo zdravotnictví oslovilo všechny výrobce pandemické vakcíny a na základě stanovených kritérií vybralo vakcínu Pandemrix od firmy GSK. 


 


 


Varianty zajištění české populace proti pandemii chřipky A(H1N1)


 
  • Nakoupit  5 mil. dávek


  • Nekupovat nic


  • Nakoupit 1 mil. dávek (500 tis osob) pouze pro kritickou infrastrukturu


  • Nakoupit 1 mil. dávek (500 tis. osob) a rozdělit ji mezi kritickou infrastrukturu a osoby se zdravotním rizikem


  • Koupit 4 mil. dávek (2 mil. osob)

 


 


 


 


Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166


Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz


 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?