S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví pomůže zaplaveným oblastem Bosny a Hercegoviny

Vytvořeno: 21. 5. 2014 Poslední aktualizace: 21. 5. 2014

Vláda dnes schválila návrh ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka na poskytnutí zdravotnické humanitární pomoci ve výši 5 milionů Kč. Ta je určena nemocnicím  v Bosně a Hercegovině, které jsou postiženy rozsáhlými povodněmi.

„Lidé v Česku dobře ví, co dokáží povodně, proto jsem neváhal s organizací pomoci nemocnicím v Bosně a Hercegovině. Posíláme jim dialyzační jednotku a vybrané skupiny léčiv. O pomoc nás požádalo přímo Ministerstvo zdravotnictví Bosny a Hercegoviny a její zastupitelský úřad v Praze,“ komentoval schválení pomoci ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Poskytnutí humanitární pomoci je jednou z priorit vlády České republiky. Pomoc postiženým pacientům v Bosně a Hercegovině je projevem solidarity a navazuje na dlouhodobou spolupráci obou zemí. Peníze na tuto akci půjdou z rozpočtové kapitoly Ministerstva zdravotnictví.

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?