S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví objednalo 88,5 milionů kusů ochranných pomůcek

Vytvořeno: 6. 4. 2020 Poslední aktualizace: 6. 4. 2020

V souvislosti s epidemií koronaviru objednalo Ministerstvo zdravotnictví celkem 88,5 milionů kusů ochranného materiálu, který je nezbytný pro ochranu zdravotnických pracovníků nemocnic a v terénu a pro činnost hygienických stanic a laboratoří. Do skladu Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech bylo doručeno již 19,5 milionů pomůcek, další jsou na cestě. Celkově bylo mezi zdravotníky rozděleno 11,1 milionů ochranných pomůcek, z toho 4,8 milionů kusů zamířilo do přímo řízených nemocnic resortu zdravotnictví.

Komorám a profesním sdružení lékařů a lékárníků zaslalo Ministerstvo zdravotnictví již 617 tisíc kusů a sociální služby obdržely 300 tisíc kusů. „V tuto chvíli již můžeme říct, že máme dostatečné zásoby zdravotnických pomůcek, a to na několik týdnů i měsíců dopředu. Důležité je pro nás odebírat ochranné pomůcky nejen od zahraničních dodavatelů, ale především od těch českých. Aktuálně spolupracujeme s 16 firmami, od nichž odebíráme například respirátory a ústenky maximální kvality. Pro lékaře v první linii je nezbytně nutná ta nejvyšší ochrana,“ zdůraznil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ministerstvo zdravotnictví na základě rozhodnutí vlády ze dne 19. a 23. března má na starosti primárně zásobování ochrannými pomůckami své přímo řízené nemocnice, tedy ty velké a fakultní, krajské hygienické stanice a laboratoře, které testují na koronavirus.

Aktuálně distribuované množství pomůcek do terénu podle krajů a také přehled cen podle položek naleznete zde.


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz  

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?