S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Ministerstvo zdravotnictví nastavuje nový časový režim aktualizace dat o covid-19 na webových stránkách

Vytvořeno: 6. 12. 2020 Poslední aktualizace: 7. 12. 2020

Data popisující epidemii COVID-19 jsou denně publikována na stránkách MZ ČR (https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19), jejichž součástí je interaktivní publikace protiepidemického systému PES (https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/pes).

Data byla dlouhodobě aktualizována k půlnoci s tím, že publikace výstupů na internetu probíhala automaticky ještě v nočních hodinách. V uplynulých dnech avšak došlo k výpadkům sítě s následujícím narušením tohoto přenosu. V noci publikovaná data tak musela být doplňována. Ve snaze předejít těmto problémům bude nově celý obsah těchto webových stránek za uzavřený kalendářní den aktualizován pouze 1x denně, a to vždy k 8:00. Posunutím aktualizace na tuto ranní hodinu se získá prostor pro posílenou kontrolu dat a pro případné odstranění problémů. Věcný obsah exportů, otevřených datových sad i všech vizualizací zůstává beze změn.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?