S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví napomáhá řešení krizové situace

Vytvořeno: 8. 8. 2008 Poslední aktualizace: 8. 8. 2008

Z rozhodnutí prvního náměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra byly zastaveny plánované operace ve státních nemocnicích nacházejících se na Moravě. Je tak zajištěna kapacita pro  urgentní vysoce specializovanou lékařskou pomoc pro občany zraněné při vlakovém neštěstí ve Studénce na Novojíčínsku. Aktivována jsou všechna moravská traumacentra, která  jsou v úzkém kontaktu s pracovníky zdravotnické záchranné služby. První náměstek M. Šnajdr odjel  spolu s premiérem na místo neštěstí, aby byl k dispozici v případě potřeby další koordinace součinnosti  mezi ministerstvem zdravotnictví a ostatními  složkami státní i místní samosprávy.  Ministerstvo situaci sleduje a v případě  nových důležitých skutečností bude veřejnost informovat.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?