S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo upravilo opatření týkající se lázní a rezervních lůžek pro seniory

Vytvořeno: 24. 4. 2020 Poslední aktualizace: 24. 4. 2020

Vzhledem ke zlepšení epidemiologické situace vydává Ministerstvo zdravotnictví aktualizaci mimořádných opatření umožňující od pondělí lázním při splnění podmínek přijímat pacienty do léčebně rehabilitační péče. To bylo s ohledem na šíření koronaviru dříve pozastaveno. Kraje mohou ode dneška snížit počet vyčleněných lůžek pro seniory s lehkým průběhem onemocnění covid-19, kteří nemohou zůstat v pobytovém zařízení, z 60 na 10 lůžek na 100 000 obyvatel.

Od pondělí budou moci lázně přijímat pacienty do léčebně rehabilitační péče, a to při splnění stanovených podmínek. Ubytování pacientů bude umožněno pouze v jednolůžkových pokojích, s výjimkou společného ubytování pacienta s jeho doprovodem, pokud jsou členy společné domácnosti. Stravování bude pacientům poskytováno v jídelně pouze při zajištění odstupu nejméně dva metry mezi jednotlivými pacienty, přičemž tento odstup nemusí být dodržen rovněž v případě pacienta a člena společné domácnosti. Skupinové léčebné procedury se budou konat za účasti nejvýše pěti osob, a to včetně zdravotnického nebo jiného pracovníka poskytovatele. Poskytnout ubytování lze pouze pacientům za účelem poskytnutí lázeňské léčebně rehabilitační péče a jejich doprovodu. „Úpravu těchto opatření nám umožnil příznivý vývoj onemocnění,“ doplnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz  

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?