S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo připravilo informační materiály pro provozovatele

Vytvořeno: 1. 11. 2021 Poslední aktualizace: 1. 11. 2021

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro provozovatele restaurací, hotelů, barů a dalších služeb infomační materiály k volnému použití. Cílem je zjednodušit provozovatelům a personálu práci při informování zákazníků o kontrole O-T-N. Materiály jsou ke stažení na webu koronavirus.mzcr.cz.

„Jsme rádi, že provozovatelé vidí důležitost v kontrolování O-T-N u svých zákazníků. Jde o cestu, jak omezit další lockdowny a vrátit se k normálnímu životu i o způsob, jak ochránit zákazníky i personál před nákazou covid-19. Provozovatelům chceme v jejich snaze informovat své zákazníky maximálně pomoci, a proto jsme připravili sadu grafik, které mohou ve svých provozovnách volně použít,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Informační letáky jsou k dispozici na webu koronavirus.mzcr.cz v sekci Materiály ke stažení.

Od 1. listopadu se mění opatření, které nově ukládá povinnost provozovatelům služeb kontrolovat, zda jejich zákazníci splňují podmínku O-T-N, tedy očkování, negativní test nebo prodělanou nemoc v posledních 180 dnech.

Nejsnazší způsob kontroly O-T-N je mobilní aplikace čTečka. Tato aplikace umí kontrolovat QR kódy v aplikaci Tečka, vytištěné na papírových certifikátech nebo v PDF certifikátech zobrazených na obrazovce. Nevyžaduje připojení k internetu a funguje na většině chytrých telefonů.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Daniel Köppl, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?