S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo pomůže novelou o platových poměrech státních zaměstnanců personálně stabilizovat krajské hygienické stanice

Vytvořeno: 3. 8. 2021 Poslední aktualizace: 3. 8. 2021

Pracovní skupina na Ministerstvu zdravotnictví projednala novelu nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců. Novela pomůže personálně stabilizovat krajské hygienické stanice, které plní zásadní roli při zvládání epidemie covid-19.

„Pandemie covid-19 nám jasně ukázala, jak důležitá je stabilní síť krajských hygienických stanic, a jak nepostradatelní jsou lékaři orgánu ochrany veřejného zdraví, kteří v nich pracují. Tito odborníci si zaslouží za svoji práci adekvátní ohodnocení. Proto doporučíme Vládě, aby se jejich platovými podmínkami zabývala. Věřím, že se nám tím zároveň povede na klíčová místa získat více lékařů,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Materiál vznikl diskuzí pracovní skupiny hlavní hygieničky ČR za účasti dalších zástupců Ministerstva zdravotnictví. Setkání se zúčastnili také zástupci krajských hygienických stanic, Ministerstva práce a sociálních věcí a náměstek ministra vnitra pro státní službu.

Návrh nařízení vlády zahrnuje zrušení zvláštní stupnice platových tarifů lékařů orgánu ochrany veřejného zdraví. Zároveň také obsahuje změnu kvalifikace kontrolních činností hygienické služby v terénu pro účely poskytování zvláštního příplatku. Dalším bodem materiálu je možnost služebního orgánu určit platový tarif v mimořádné výši, a to stanovením oboru služby Zdravotnictví a ochrana zdraví do oborů služby, ve kterých mohou být služební místa označena za klíčová.

Cílem materiálu je zejména stabilizovat personální situaci na krajských hygienických stanicích a dalších orgánech ochrany veřejného zdraví, které se během pandemie covid-19 potýkaly s velkým pracovním vytížením.

Novela nařízení je nyní připomínkována a následně zamíří na schválení vládou ČR.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Daniel Köppl, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?