S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Jména členů výběrových komisí chrání zákon o ochraně osobních údajů

Vytvořeno: 18. 4. 2014 Poslední aktualizace: 18. 4. 2014

Na základě častých dotazů médií považujeme za nutné upřesnit, že Ministerstvo zdravotnictví ČR nemůže ve smyslu § 4 písmene a), e), § 5 odst. 1 písmene f) zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, zveřejňovat jména členů jednotlivých výběrových komisí bez jejich předchozího souhlasu. Ministerstvo by se takovým postupem dopustilo porušení zákona o ochraně osobních údajů.

Zveřejnění konkrétních jmen by dále také mohlo vystavit členy komisí například tlaku lobbistů, což samozřejmě není žádoucí. Novináře v podobných případech prosíme, aby se s dotazem obrátili na jednotlivé společnosti, které členy komisí nominovaly.Ty mohou získat souhlas svého nominanta se zveřejněním jeho osobních údajů. Seznam společností, které jmenují členy komisí, můžeme poskytnout.

Do budoucna hodlá Ministerstvo zdravotnictví problematiku zveřejňování jmen členů odborných komisí řešit žádostí o jejich předběžný souhlas se zveřejněním.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?