S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Jana Mikulková rezignovala na pozici ředitelky Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů

Vytvořeno: 2. 7. 2019 Poslední aktualizace: 2. 7. 2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přijal rezignaci dosavadní ředitelky Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů Jany Mikulkové. Skončit se rozhodla na vlastní žádost z osobních důvodů. Od dnešního dne tak Národní centrum vede její statutární zástupkyně Marie Malinková. Ministerstvo zdravotnictví vyhlásí v nejbližších dnech na pozici ředitele otevřené výběrové řízení.

„Rozhodnutí paní ředitelky samozřejmě respektuji a děkuji jí za veškerou odvedenou práci, kterou v čele centra v posledních deseti letech vykonala. Národní centrum je respektovanou vzdělávací platformou pro nelékařská zdravotnická povolání a já věřím, že nové vedení bude pracovat na jeho dalším odborném rozvoji tak, aby nelékařským pracovníkům nabízelo čím dál kvalitnější služby. Paní Mikulkové přeji v jejím dalším směřování mnoho úspěchů,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?