S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Informace pro pacienty a zdravotnické pracovníky

Vytvořeno: 26. 10. 2012 Poslední aktualizace: 26. 10. 2012

SÚKL informuje o stahování vakcín proti chřipce společnosti Novartis v Itálii a v dalších zemích EU. Stahování těchto vakcín se netýká České republiky.  

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel dne 24. 10. 2012 informaci od italské lékové agentury AIFA o zahájení stahování léčivých přípravků společnosti Novartis Vaccines and Diagnostics S.r.l., a to z důvodu podezření na závadu v jakosti. Stahování se týká očkovacích látek proti chřipce – Influpozzi Adiuvato, Influpozzi Subunita, Agrippal a Fluad.

Očkovací látky Influpozzi Adiuvato, Influpozzi Subunita a Agrippal nejsou v České republice registrovány.

Očkovací látka Fluad je v České republice registrována, není však od roku 2011 dodávána na český trh.   

Očkovací látky proti chřipce, které jsou dostupné pro pacienty v České republice, jsou bezpečné, účinné a v požadované kvalitě.

 

Bližší informace o stahování očkovacích látek v Itálii jsou dostupné na stránkách italské lékové agentury, viz Zpráva AIFA.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?