S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Humanitární pomoc pro Čínu po katastrofálním zemětřesení

Vytvořeno: 29. 5. 2008 Poslední aktualizace: 29. 5. 2008

Po výzvě Operačního informačního  střediska Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ve středu 14. května zajistil odbor krizové připravenosti MZ ČR humanitární pomoc ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí, odborem humanitární pomoci.


Českým velvyslanectvím v Číně byl zaslán požadavek na  antibakteriální léky a prostředky, léky proti nachlazení a vyčerpání. Bližší specifikace nebyla prostřednictvím českého velvyslanectví  podána.


Na humanitární pomoc byly vyčleněny 2 mil. Kč. Protože do Číny letěl vojenský speciál s poslaneckou delegací v luxusní úpravě, nemohlo být zasláno větší množství léků, než 400 kg ve výši 660 tis. Kč. Dodávka byla provedena ve spolupráci s firmou Phoenix lékárenský velkoobchod.


 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?