S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Do ČR dorazily upravené vakcíny na nové varianty koronaviru

Vytvořeno: 7. 9. 2022 Poslední aktualizace: 8. 11. 2022

Do České republiky dorazila adaptovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.1. V rámci rychlejšího zpřístupnění byla napřímo rozdělena do některých očkovacích míst po celé ČR. Tato očkovací místa mohou začít adaptovanou vakcínu aplikovat v tzv. režimu bez registrace.

Další očkovací místa si mohou vakcínu objednat přímo u distributora a po jejím závozu ihned aplikovat. Pro tento typ vakcíny bude centrální registrace spuštěna v následujících dnech.

Registraci lze provést standardně na rozcestníku https://crs.uzis.cz/. Předpokládaný termín spuštění registrací je od pondělí 12. září 2022, avšak některá očkovací místa mohou zahájit očkování dříve. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje kontrolovat dostupnost u konkrétního očkovacího místa.

Evropská komise vydala rozhodnutí o registraci vakcín Comirnaty Original/Omicron BA.1 pouze pro podání jako posilující dávky pro osoby od 12 let.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?