S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Dementi informace z pořadu „Pro a proti“ ČRo Plus z 1.9. 2015

Vytvořeno: 1. 9. 2015 Poslední aktualizace: 1. 9. 2015

Dovolujeme si upozornit na nepravdivost informace, která zazněla v úvodu pořadu „Pro a proti“ ve vysílání ČRo Plus a následně je opakována v reportáži na webu ČRo Plus (1. 9. 2015) pod titulkem „Expert: Je třeba obézní populaci rozhýbat, ne ji zatěžovat daněmi, které nefungují“.

V úvodu pořad uvádí, že: „Z dílny ministra Svatopluka Němečka přichází nápad zdanit nezdravé potraviny a finančně zvýhodnit ty zdravé.“

Ministr zdravotnictví nic takového nepřipravuje!

Nedávno k této věci pan ministr přímo poskytoval komentář pro server Peníze.cz. V něm doslova uvedl: „Kdyby se dal boj s obezitou vyhrát speciální daní, svět by byl plný štíhlých lidí. Ale protože s těmi kily navíc musíme zápasit každý sám, nebude to tak jednoduché. Žádná daň vás nedonutí se zvednout a jít třeba projet na kole. Zamezí daň z cukru tomu, aby radnice postavila parkoviště místo sportovního hřiště? Musíme chtít. Stát může pomoci především podporou prevence. Jsou nemoci, u kterých se prevenční programy daří. Můžeme lépe propojovat odborníky z různých oblastí, aby dokázali přesvědčit, inspirovat a motivovat lidi k péči o své zdraví. Ale nenalhávejme si, že někdo jiný za mě rozhodne, jestli si obuji tenisky nebo papuče. Lenost je více stav ducha než těla.“


Jste spokojeni s obsahem této stránky?