S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Další úspěch ČR v zahraničních sporech s Diag Human

Vytvořeno: 15. 8. 2014 Poslední aktualizace: 15. 8. 2014

Ministerstvo zdravotnictví ČR informuje o dalším úspěchu České republiky v zahraničních sporech s Diag Human SE, tentokrát ve Spojených státech. Soud projednávající v USA spor o vykonatelnost rozhodčího nálezu z roku 2008 zamítl žalobu podanou společností Diag Human SE a rozhodl tak bez nařízeného jednání s odůvodněním, že nemá věcnou příslušnost o věci rozhodnout. Soud uvedl, že Newyorská úmluva o výkonu rozhodčích nálezů se dle amerického práva na tento spor nevztahuje. Americký soud tak přijal argument předložený právními zástupci České republiky. Po Rakousku, Francii, Švýcarsku a Velké Británii tak Česká republika uspěla před soudem další země, kde firma Diag Human SE podala své exekuční návrhy vůči České republice. Firma se může proti rozhodnutí soudu odvolat.

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?