S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Čínské investiční fórum otevřelo možnosti českému lázeňství a exportérům

Vytvořeno: 29. 8. 2014 Poslední aktualizace: 29. 8. 2014

Prohloubení spolupráce Číny a České republiky v oblasti zdravotnictví bylo dnes úvodním tématem Čínského investičního fóra v prostorách Španělského sálu Pražského hradu. „Toto setkání je samozřejmě primárně business fórum a jsem rád, že ve zdravotnictví jsou činné kvalitní firmy s dlouholetou tradicí. Ministerstvo zdravotnictví ČR plně podporuje export nejkvalitnějších zdravotnických produktů na čínský trh. Budeme aktivně odbourávat veškeré překážky, které budou stát v cestě naší spolupráci,“ uvedl ve svém úvodním projevu ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Dále mimo jiné vyzdvihl české lázeňství: “České lázně jsou schopné připravit léčebné programy téměř pro všechny pacienty. S čínskou ministryní zdravotnictví Li Bin byla předjednána spolupráce v oblasti lázeňské turistiky. V současné době intenzivně pracujeme na konkrétní nabídce, v jejímž rámci bychom rádi pravidelně organizovali léčebné pobyty dětských pacientů z Číny v českých lázních. Právě v péči o dětské pacienty může Česká republika jako jedna z mála v Evropě nabídnout například léčbu astmatu a jiných alergických onemocnění pomocí mikroklimatu jeskyň,“ upřesnil ministr Svatopluk Němeček.

Pro Českou republiku je také přínosná spolupráce s čínskými kolegy v oblasti tradiční čínské medicíny. Díky partnerství mezi Fakultní nemocnicí Hradec Králové a univerzitní nemocnicí v Changsha v provincii Hunan by měla být zanedlouho otevřena první klinika tradiční čínské medicíny v České republice.

„Na jaře bude Ministerstvo zdravotnictví České republiky pořádat unikátní Zdravotnický summit šestnácti zemí střední a východní Evropy a Čínské lidové republiky. Je mi ctí, že budeme moci přivítat vládní představitele, zástupce zdravotnických sektorů i podnikatelské subjekty jednotlivých zemí,“ uzavřel ministr zdravotnictví.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?