S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Čeští lékaři pomohou v Jordánsku válečným uprchlíkům

Vytvořeno: 10. 11. 2014 Poslední aktualizace: 10. 11. 2014

V rámci programu MEDEVAC odletá v úterý 11. listopadu 2014 do jordánské metropole Ammánu první čtyřčlenný tým českých lékařů – dětských kardiochirurgů z pražské fakultní nemocnice v Motole. Až do 20. listopadu zde budou pomáhat především dětem a uprchlíkům ze sousední, občanskou válkou zmítané Sýrie.

„Účast našich lékařů v rámci MEDEVACu a pomoc válečným uprchlíkům je pro Českou republiku tradiční a dlouhodobá. Můžeme být právem hrdí, že máme k dispozici špičkové odborníky, kteří jsou díky svým znalostem a zkušenostem vítáni na zahraničních humanitárních misích,“ říká ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Na práci kardiochirurgů naváží koncem listopadu další dva týmy, složené z předních odborníků na ortopedii a plastickou chirurgii, a to opět z nemocnice v Motole, a také z Nemocnice na Bulovce.

Program MEDEVAC (program humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel) zajišťuje ministerstvo vnitra v úzké spolupráci s ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem zahraničních věcí. Rozpočet této jordánské humanitární mise je přibližně 10 milionů korun.

Účastníci mise odlétají v úterý 11. 11. 2014 v 8.10 hodin z Letiště Václava Havla Praha.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166

Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?