S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

České předsednictví uvítalo na zasedání v Praze „Zelenou knihu o pracovnících ve zdravotnictví v Evropě“.

Vytvořeno: 4. 2. 2009 Poslední aktualizace: 4. 2. 2009

První den Zasedání hlavních sester a Dialogu k politice migrace sester, které se uskutečnilo dnes 4. února, byla představena Zelená kniha a podpora zviditelnění otázek pracovníků ve zdravotnictví EU, především všeobecných sester.


 


Oficiální zahájení konference se uskutečnilo v hotelu Ambassador za účasti náměstkyně ministerstva zdravotnictví pro zdravotní péči MUDr. Markéty Hellerové, zástupkyně Evropské komise Elizabeth Kidd (DG SANCO), zástupců Světové zdravotnické organizace, hlavních sester přizvaných ze všech členských států, zástupců českých a mezinárodních profesních organizací a expertů v oblasti vzdělávání a ošetřovatelství z ČR a zahraničí.


 


Celá tisková zpráva – viz příloha.

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?